743C083823JP
CTS Resistor Products
Product No:
743C083823JP
Description:
RES ARRAY 4 RES 82K OHM 2008
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications -
Number of Resistors 4
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.200" L x 0.079" W (5.08mm x 2.00mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Series 743
Power Per Element 100mW