83904AGI-02LFT
Renesas Electronics America Inc
Product No:
83904AGI-02LFT
Package:
16-TSSOP
Description:
IC CLK BUFFER 3:4 200MHZ 16TSSOP
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Ratio - Input:Output 3:4
Differential - Input:Output No/No
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 16-TSSOP
Series -
Input LVCMOS, LVTTL, Crystal
Type Fanout Buffer (Distribution), Multiplexer
Package / Case 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Voltage - Supply 2.375V ~ 3.465V
Output LVCMOS, LVTTL
Mfr Renesas Electronics America Inc
Number of Circuits 1
Package Tape & Reel (TR)
Frequency - Max 200 MHz
Base Product Number 83904A