83940AY-02LFT
Renesas Electronics America Inc
Product No:
83940AY-02LFT
Package:
32-TQFP (7x7)
Description:
IC CLK BUFFER 2:18 200MHZ 32TQFP
User Guide
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Ratio - Input:Output 2:18
Differential - Input:Output Yes/No
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 32-TQFP (7x7)
Series -
Input HCSL, LVCMOS, LVDS, LVHSTL, LVPECL, LVTTL, SSTL
Type Fanout Buffer (Distribution), Multiplexer
Package / Case 32-LQFP
Voltage - Supply 2.375V ~ 3.465V
Output LVCMOS, LVTTL
Mfr Renesas Electronics America Inc
Number of Circuits 1
Package Tape & Reel (TR)
Frequency - Max 200 MHz
Base Product Number 83940A