8725AM-21LF
Renesas Electronics America Inc
Product No:
8725AM-21LF
Package:
20-SOIC
Description:
IC CLOCK GENERATOR 20SOIC
In Stock : 44
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Ratio - Input:Output 1:1
Differential - Input:Output Yes/Yes
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 20-SOIC
PLL Yes with Bypass
Series -
Input HCSL, LVDS, LVHSTL, LVPECL, SSTL
Type Clock Generator
Package / Case 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Voltage - Supply 3.135V ~ 3.465V
Output HSTL
Mfr Renesas Electronics America Inc
Divider/Multiplier Yes/Yes
Number of Circuits 1
Package Tube
Frequency - Max 630MHz
Base Product Number 8725A