91857AGLFT
Renesas Electronics America Inc
Product No:
91857AGLFT
Package:
48-TSSOP
Batch:
Datasheet:
Description:
IC CLOCK DRIVER 48TSSOP
User Guide
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Ratio - Input:Output 1:10
Differential - Input:Output No/Yes
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 48-TSSOP
PLL Yes with Bypass
Series -
Input LVCMOS
Type Clock Driver
Package / Case 48-TFSOP (0.240", 6.10mm Width)
Voltage - Supply 2.3V ~ 2.7V
Output SSTL-2
Mfr Renesas Electronics America Inc
Divider/Multiplier No/No
Number of Circuits 1
Package Tape & Reel (TR)
Frequency - Max 230MHz
Base Product Number 91857A