9250A-332-RC
Bourns Inc.
Product No:
9250A-332-RC
Manufacturer:
Bourns Inc.
Description:
FIXED IND 3.3UH 480MA 350MOHM TH
In Stock : 562
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 480mA
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz
Q @ Freq 44 @ 7.9MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 480 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 350mOhm Max
Inductance 3.3 µH
Series 9250A
Type Molded
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 85MHz
Mfr Bourns Inc.
Package Bulk
Material - Core Ferrite
Base Product Number 9250A