9922-18YEL
E-Z-Hook
Product No:
9922-18YEL
Manufacturer:
E-Z-Hook
Description:
TEST LEAD BANANA TO BANANA 18"
User Guide
1st Connector Banana Plug, Single, Stackable
Stacking Method Front Stacking (Both Connectors)
Configuration Banana to Banana
Current Rating (Amps) -
2nd Connector Banana Plug, Single, Stackable
Voltage - Rated -
Product Status Active
Wire Gauge 28 AWG
Ratings -
Series 9922
Type Patch Cord
Contents 1 Lead, Yellow
Mfr E-Z-Hook
Material - Insulation Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Cable Length 18.0" (457.20mm)