A-1PL-081-300B2
Amphenol RF
Product No:
A-1PL-081-300B2
Manufacturer:
Amphenol RF
Description:
CBL ASSY U.FL UMCC PL-PL 11.811"
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 90°C
Cable Type 0.81mm OD Coaxial Cable
1st Connector U.FL (UMCC), AMC Plug, Right Angle
2nd Contact Gender Female
Overall Impedance 50 Ohms
Ingress Protection -
Color Black
2nd Connector U.FL (UMCC), AMC Plug, Right Angle
1st Connector Mounting Type Free Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature -
Product Status Active
2nd Connector Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Series -
Length 11.811" (300.00mm)
Mfr Amphenol RF
1st Contact Gender Female
1st Connector Mounting Feature -
Style U.FL (UMCC), AMC to U.FL (UMCC), AMC
Features Shielded
Package Bag
Frequency - Max 6 GHz