A12.P25MHC.00221
Apacer Memory America
Product No:
A12.P25MHC.00221
Manufacturer:
Apacer Memory America
Description:
SATA 2.5" SSD BICS3 3D-TLC 1920G
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Speed - Write 480MB/s
Current - Max 485mA
Size / Dimension 100.00mm x 69.85mm x 6.90mm
Product Status Active
Memory Type Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (TLC)
Weight -
Form Factor 2.5"
Series SV24P-25
Speed - Read 560MB/s
Type ATA
Memory Size 1.92TB
Voltage - Supply 5V