A17557-100
Laird Technologies - Thermal Materials
Product No:
A17557-100
Description:
THERM PAD 304.8MMX304.8MM GRAY
User Guide
Usage -
Storage/Refrigeration Temperature -
Shape Square
Thermal Resistivity -
Color Gray
Backing, Carrier -
Outline 304.80mm x 304.80mm
Material -
Thermal Conductivity 4.0W/m-K
Product Status Active
Thickness 0.100" (2.54mm)