A17633-13
Laird Technologies - Thermal Materials
Product No:
A17633-13
Description:
THERM PAD 228.6MMX228.6MM PINK
Thermal Resistivity -
Color Pink
Backing, Carrier -
Outline 228.60mm x 228.60mm
Material Silicone, Ceramic Filled
Thermal Conductivity 2.7W/m-K
Product Status Active
Thickness 0.130" (3.30mm)