A17928-12
Laird Technologies - Thermal Materials
Product No:
A17928-12
Description:
THERM PAD 228.6MMX228.6MM GRAY
Shape Square
Digi-Key Storage -
Thermal Resistivity -
Color Gray
Backing, Carrier -
Outline 228.60mm x 228.60mm
Material Silicone, Ceramic Filled
Thermal Conductivity 2.0W/m-K
Product Status Active
Thickness 0.120" (3.05mm)