A41-130-10L
Signal Transformer
Product No:
A41-130-10L
Manufacturer:
Signal Transformer
Description:
PWR XFMR LAMINATED 130VA CHAS MT
User Guide
Center Tap No
Termination Style Wire Leads
Height - Seated (Max) 85.70mm
Voltage - Primary 115V, 230V
Voltage - Isolation 4000Vrms
Secondary Winding(s) Dual
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 71.40mm L x 76.20mm W
Product Status Active
Current - Output (Max) Parallel 26A, Series 13A
Weight 4.1 lbs (1.9 kg)
Primary Winding(s) Dual
Series All-4-One™
Type Laminated Core
Power - Max 130VA
Mfr Signal Transformer
Package Box
Voltage - Secondary (Full Load) Parallel 5V, Series 10V