A41-130-230
Signal Transformer
Product No:
A41-130-230
Manufacturer:
Signal Transformer
Description:
PWR XFMR LAMINATED 130VA CHAS MT
In Stock : 197
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Center Tap No
Termination Style Solder, Quick Connect
Height - Seated (Max) 85.70mm
Voltage - Primary 115V, 230V
Voltage - Isolation 4000Vrms
Secondary Winding(s) Dual
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 71.40mm L x 76.20mm W
Product Status Active
Current - Output (Max) Parallel 1.14A, Series 570mA
Weight 4.1 lbs (1.9 kg)
Primary Winding(s) Dual
Series All-4-One™
Type Laminated Core
Power - Max 130VA
Mfr Signal Transformer
Package Box
Voltage - Secondary (Full Load) Parallel 115V, Series 230V