A42MX36-FPQG240
Microsemi Corporation
Product No:
A42MX36-FPQG240
Manufacturer:
Microsemi Corporation
Package:
240-PQFP (32x32)
Description:
IC FPGA 202 I/O 240QFP
User Guide
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Total RAM Bits 2560
Number of I/O 202
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 240-PQFP (32x32)
Series MX
Package / Case 240-BFQFP
Voltage - Supply 3V ~ 3.6V, 4.75V ~ 5.25V