A6X30142306
Siemens
Product No:
A6X30142306
Manufacturer:
Siemens
Description:
INDICATOR LIGHT. GREEN
User Guide
Lens Transparency Diffused
Ingress Protection IP20, IP66, IP67, IP69, IP69K, NEMA 1, 2, 3, 3R, 4, 4X, 12, 13
Termination Style Spring Terminal
Viewing Angle -
Panel Cutout Dimensions 0.88" (22.30mm)
Millicandela Rating 900 ~ 1800mcd
Product Status Active
Lamp Color Green
Ratings AC
Lens Style Round with Flat Top
Series 3SU1
Type LED
Voltage 230V
Mfr Siemens
Features -
Lens Color Green
Wavelength - Peak -
Package Box
Panel Cutout Shape Round
Current -
Lens Size 22.00mm Dia