AA30S2400C
Delta Electronics
Product No:
AA30S2400C
Manufacturer:
Delta Electronics
Description:
AC/DC CONVERTER 24V 30W
User Guide
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 4.41" L x 2.51" W x 1.01" H (112.0mm x 63.8mm x 25.6mm)
Product Status Obsolete
Number of Outputs 1
Current - Output 1 1.25 A
Series AA30S (30W)
Power (Watts) 30W
Type Enclosed
Efficiency 80%
Mfr Delta Electronics
Features DC Input Capable, Universal Input
Package Box
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC