AB-FA01208-19712-8A1
American Bright Optoelectronics Corporation
Product No:
AB-FA01208-19712-8A1
Description:
LED MOD AB-FA RGBW LNR STRIP
In Stock : 4
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Lens Type Flat
Light Emitting Surface (LES) -
Configuration Linear Light Strip, Flexible
Viewing Angle 120°
Color Red, Green, Blue, White (RGBW)
Current - Test 1.18A Red, 1.18A Green, 1.18A Blue, 1.18A White
Current - Max -
CRI (Color Rendering Index) 80
Size / Dimension 5000.00mm L x 10.00mm W
Lumens/Watt @ Current - Test -
Product Status Active
Wavelength 625nm Red, 523nm Green, 468nm Blue
Luminous Flux @ Current/Temperature 81lm Red, 223lm Green, 50lm Blue, 334lm White
Series AB-FA
Temperature - Test 25°C
Type LED Module
Mfr American Bright Optoelectronics Corporation
Height 1.60mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 12V