AB-FA024BL-19712-XA1
American Bright Optoelectronics Corporation
Product No:
AB-FA024BL-19712-XA1
Description:
LED MOD AB-FA BLUE LNR STRIP
In Stock : 5
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Lens Type Flat
Light Emitting Surface (LES) -
Configuration Linear Light Strip, Flexible
Viewing Angle 120°
Color Blue
Current - Test 330mA
Current - Max -
CRI (Color Rendering Index) 80
Size / Dimension 5000.00mm L x 10.00mm W
Lumens/Watt @ Current - Test 18 lm/W
Product Status Active
Wavelength 470nm (465nm ~ 475nm)
Luminous Flux @ Current/Temperature 144lm
Series AB-FA
Temperature - Test 25°C
Type LED Module
Mfr American Bright Optoelectronics Corporation
Height 1.60mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 24V