AB-FB024BL-19700-XA1
American Bright Optoelectronics Corporation
Product No:
AB-FB024BL-19700-XA1
Description:
LED MOD AB-FB BLUE LNR STRIP 24V
In Stock : 10
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Viewing Angle 120°
Color Blue
Current - Test 435mA
Current - Max -
CRI (Color Rendering Index) -
Size / Dimension 5000.00mm L x 15.00mm W
Lumens/Watt @ Current - Test 14 lm/W
Product Status Active
Wavelength 445nm
Luminous Flux @ Current/Temperature 120lm
Series AB-FB
Temperature - Test 25°C
Type LED Module
Mfr American Bright Optoelectronics Corporation
Height 14.00mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 24V