AB-FF01208-19700-8A1
American Bright Optoelectronics Corporation
Product No:
AB-FF01208-19700-8A1
Description:
LED MOD AB-FF RGBW LNR STRIP
In Stock : 10
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Viewing Angle 90°
Color Red, Green, Blue, White (RGBW)
Current - Test 1.25A Red, 1.25A Green, 1.25A Blue, 1.25A White
Current - Max -
CRI (Color Rendering Index) 80
Size / Dimension 5000.00mm L x 22.00mm W
Lumens/Watt @ Current - Test 10 lm/W Red, 38 lm/W Green, 8 lm/W Blue, 50 lm/W White
Product Status Active
Wavelength 625nm Red, 528nm Green, 470nm Blue
Luminous Flux @ Current/Temperature 60lm Red, 190lm Green, 40lm Blue, 250lm White
Series AB-FF
Temperature - Test 25°C
Type LED Module
Mfr American Bright Optoelectronics Corporation
Height 11.80mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 12V