AB2427B1087
Anatech Electronics Inc.
Product No:
AB2427B1087
Description:
WIFI CAVITY BAND PASS FILTER
User Guide
Insertion Loss 2.5dB
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 10.071" L x 1.496" W (255.80mm x 38.00mm)
Height (Max) 0.984" (25.00mm)
Product Status Active
Series -
Package / Case Module, SMA Connectors
Bandwidth 12MHz
Mfr Anatech Electronics Inc.
Ripple 0.5dB
Frequency 2.427GHz Center