AB2490B1274
Anatech Electronics Inc.
Product No:
AB2490B1274
Description:
2490 MHZ WIFI CAVITY BAND PASS F
User Guide
Insertion Loss 3dB
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 4.252" L x 2.205" W (108.00mm x 56.00mm)
Height (Max) 1.024" (26.00mm)
Product Status Active
Series -
Package / Case TNC In-Line Module
Bandwidth 22MHz
Mfr Anatech Electronics Inc.
Ripple 1.2dB
Frequency 2.49GHz Center