AB5710B576
Anatech Electronics Inc.
Product No:
AB5710B576
Description:
5710 MHZ WIFI CAVITY FILTER
User Guide
Insertion Loss 1.75dB
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.283" L x 3.283" W (83.40mm x 83.40mm)
Height (Max) 1.354" (34.40mm)
Product Status Active
Series -
Package / Case Module
Bandwidth 20MHz
Mfr Anatech Electronics Inc.
Ripple -
Frequency 5.71GHz Center