AB948B940
Anatech Electronics Inc.
Product No:
AB948B940
Description:
944-952 MHZ CAVITY BAND PASS FIL
User Guide
Insertion Loss 1dB
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 7.875" L x 4.362" W (200.03mm x 110.80mm)
Height (Max) 3.075" (78.11mm)
Product Status Active
Series -
Package / Case Module
Bandwidth 8MHz
Mfr Anatech Electronics Inc.
Ripple -
Frequency 948MHz Center