ABBK00201209102Y00
Chilisin Electronics
Product No:
ABBK00201209102Y00
Manufacturer:
Chilisin Electronics
Description:
FERRITE BEAD 1K OHM 0805 1LN
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) (Max) 500mOhm
Impedance @ Frequency 1 kOhms @ 100 MHz
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height (Max) 0.043" (1.10mm)
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series ABBK
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Number of Lines 1
Current Rating (Max) 200mA