Home / Oscillators / ABDFTCXO-30.720MHZ-E-2-CT
minImg
ABDFTCXO-30.720MHZ-E-2-CT
Abracon LLC
Product No:
ABDFTCXO-30.720MHZ-E-2-CT
Manufacturer:
Abracon LLC
Description:
XTAL OSC TCXO 30.7200MHZ LVCMOS
User Guide
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)
Frequency Stability ±280ppb
Current - Supply (Max) 20mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.559" L x 0.360" W (14.20mm x 9.15mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series ABDFTCXO
Function -
Type TCXO
Package / Case 14-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Output LVCMOS
Mfr Abracon LLC
Base Resonator Crystal
Frequency 30.72 MHz