ABLM1A12021
Schneider Electric
Product No:
ABLM1A12021
Manufacturer:
Schneider Electric
Description:
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 12V 25W
In Stock : 2
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
DC Voltage - Input (Max) -
Product Status Active
Current - Output (Max) 2.1A
AC Voltage - Input 100 ~ 240 VAC
DC Voltage - Input (Min) -
Efficiency 85%
Mfr Schneider Electric
Features IP20, Universal Input
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -25°C ~ 70°C (With Derating)
Input Type AC
Applications ITE (Commercial), Laboratory
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CB, CE, CSA, CuL, EAC, EN, IEC, KC, NEC Class 2, UL
Voltage - Output 1 12V
Size / Dimension 2.19" L x 1.42" W x 3.58" H (55.6mm x 36.1mm x 90.9mm)
Number of Outputs 1
Series -
Power (Watts) 25W