ABPY00160808181Y00
Chilisin Electronics
Product No:
ABPY00160808181Y00
Manufacturer:
Chilisin Electronics
Description:
FERRITE BEAD 180 OHM 0603 1LN
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) (Max) 90mOhm
Impedance @ Frequency 180 Ohms @ 100 MHz
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height (Max) 0.037" (0.95mm)
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series ABPY
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Number of Lines 1
Current Rating (Max) 2A