AC220D05DC-15W
HenLv Power
Product No:
AC220D05DC-15W
Manufacturer:
HenLv Power
Description:
AC DC CONVERTER +5V/-5V 15W
User Guide
Series -
Efficiency 77%
Mfr HenLv Power
Package Case
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type -
Size / Dimension 2.44" L x 1.77" W x 0.87" H (62.0mm x 45.0mm x 22.0mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 1.5A
Voltage - Input 85 ~ 305 VAC, 120 ~ 430 VDC