Home / AC DC Converters / AC220S48DC-40WH2
minImg
AC220S48DC-40WH2
HenLv Power
Product No:
AC220S48DC-40WH2
Description:
AC DC CONVERTER 48V 40W
User Guide
Series -
Efficiency 80%
Mfr HenLv Power
Package Case
Voltage - Output 1 48V
Mounting Type -
Size / Dimension 2.83" L x 1.97" W x 0.98" H (72.0mm x 50.0mm x 25.0mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 833mA
Voltage - Input 85 ~ 305 VAC, 120 ~ 430 VDC