ACB62DLRH
Sullins Connector Solutions
Product No:
ACB62DLRH
Description:
CONN EDGE DUAL FML 124POS 0.100
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Contact Finish Gold
Flange Feature Top Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Contact Type Cantilever
Termination Solder
Gender Female
Mounting Type Board Edge, Straddle Mount
Product Status Active
Card Thickness 0.062" (1.57mm)
Mfr Sullins Connector Solutions
Pitch 0.100" (2.54mm)