ACBP-H-20A
OptiFuse
Product No:
ACBP-H-20A
Manufacturer:
OptiFuse
Description:
CIR BRKR 20A 32VDC AUTO RESET
In Stock : 2970
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Actuator Type Automatic Reset
Approval Agency cURus, UL1077
Current Rating (Amps) 20A
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) -
Series ACBP-H
Voltage Rating - DC 32 V