ADA4610-1BRZ-RL
Analog Devices Inc.
Product No:
ADA4610-1BRZ-RL
Manufacturer:
Analog Devices Inc.
Package:
8-SOIC
Description:
IC OPAMP JFET 1 CIRCUIT 8SOIC
User Guide
Voltage - Supply Span (Max) 30 V
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Output Type Rail-to-Rail
-3db Bandwidth 9.5 MHz
Slew Rate 61V/µs
Gain Bandwidth Product 16.3 MHz
Mounting Type Surface Mount
Current - Supply 1.6mA
Current - Input Bias 5 pA
Product Status Active
Supplier Device Package 8-SOIC
Voltage - Input Offset 400 µV
Series -
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Voltage - Supply Span (Min) 9 V
Mfr Analog Devices Inc.
Number of Circuits 1
Package Tape & Reel (TR)
Amplifier Type J-FET
Current - Output / Channel 79 mA