ADGS1408BCPZ
Analog Devices Inc.
Product No:
ADGS1408BCPZ
Manufacturer:
Analog Devices Inc.
Package:
24-LFCSP (4x4)
Description:
IC MUX 8:1 4.7OHM 24LFCSP
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Leakage (IS(off)) (Max) 200pA
Crosstalk -70dB @ 1MHz
-3db Bandwidth 60MHz
Channel-to-Channel Matching (ΔRon) 200mOhm
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Voltage - Supply, Dual (V±) ±15V
Supplier Device Package 24-LFCSP (4x4)
Voltage - Supply, Single (V+) 12V
Series -
Channel Capacitance (CS(off), CD(off)) 14pF, 80pF
Package / Case 24-VFQFN Exposed Pad, CSP
On-State Resistance (Max) 4.7Ohm