ADP1711-2.5-EVALZ
Analog Devices Inc.
Product No:
ADP1711-2.5-EVALZ
Manufacturer:
Analog Devices Inc.
Description:
BOARD EVAL FOR ADP1711-2.5
User Guide
Channels per IC 1 - Single
Current - Output 150mA
Product Status Active
Regulator Type Positive Fixed
Series -
Supplied Contents Board(s)
Voltage - Output 2.5V
Board Type Fully Populated
Mfr Analog Devices Inc.
Utilized IC / Part ADP1711
Package Box
Voltage - Input 2.7V ~ 5.5V