ADSP-2191MBST-140
Analog Devices Inc.
Product No:
ADSP-2191MBST-140
Manufacturer:
Analog Devices Inc.
Package:
144-LQFP (20x20)
Description:
IC DSP CONTROLLER 16BIT 144LQFP
In Stock : 2625
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 11
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Non-Volatile Memory External
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 144-LQFP (20x20)
Clock Rate 140MHz
Series ADSP-21xx
Type Fixed Point
Package / Case 144-LQFP
Voltage - Core 2.50V
Mfr Analog Devices Inc.
Voltage - I/O 3.00V, 3.30V