ADSP-BF533SBBCZ-5V
Analog Devices Inc.
Product No:
ADSP-BF533SBBCZ-5V
Package:
160-CSPBGA (12x12)
Description:
IC DSP CTLR 16B 533MHZ 160CSBGA
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Non-Volatile Memory ROM (1kB)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 160-CSPBGA (12x12)
Clock Rate 533MHz
Series Blackfin®
Type Fixed Point
Package / Case 160-LFBGA, CSPBGA
Voltage - Core 1.20V
Mfr Analog Devices Inc.
Voltage - I/O 3.30V