ADSP-BF561SKBZ600
Analog Devices Inc.
Product No:
ADSP-BF561SKBZ600
Package:
297-PBGA (27x27)
Description:
IC DSP 32BIT 600MHZ 297BGA
User Guide
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Non-Volatile Memory External
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 297-PBGA (27x27)
Clock Rate 600MHz
Series Blackfin®
Type Fixed Point
Package / Case 297-BGA
Voltage - Core 1.35V
Mfr Analog Devices Inc.
Voltage - I/O 2.50V, 3.30V