ADV7128KR30
Analog Devices Inc.
Product No:
ADV7128KR30
Manufacturer:
Analog Devices Inc.
Package:
28-SOIC
Description:
IC DAC VIDEO 30MHZ 5.0V 28SOIC
In Stock : 1508
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 23
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Data Interface -
Mounting Type Surface Mount
Voltage Supply Source Single Supply
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 28-SOIC
Series -
Type Video DAC
Package / Case 28-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Voltage - Supply 4.75V ~ 5.25V