Home / RF Filters / AE1247B11553
minImg
AE1247B11553
Anatech Electronics Inc.
Product No:
AE1247B11553
Description:
1247 MHZ CAVITY BAND PASS FILTER
User Guide
Insertion Loss 1dB
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 4.606" L x 2.402" W (117.00mm x 61.00mm)
Height (Max) 1.693" (43.00mm)
Product Status Active
Series -
Package / Case Module, SMA Connectors
Bandwidth 50MHz
Mfr Anatech Electronics Inc.
Ripple -
Frequency 1.247GHz Center