AE1250L8708
Anatech Electronics Inc.
Product No:
AE1250L8708
Description:
1250 MHZ LC LOWPASS FILTER
User Guide
Insertion Loss 6dB
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 1.750" L x 0.500" W (44.45mm x 12.70mm)
Height (Max) 0.400" (10.16mm)
Product Status Active
Series -
Package / Case Module, SMA Connectors
Bandwidth 1.25GHz
Mfr Anatech Electronics Inc.
Ripple -
Frequency 1.25GHz (Cutoff)