Home / RF Filters / AE1455WN2278
minImg
AE1455WN2278
Anatech Electronics Inc.
Product No:
AE1455WN2278
Description:
1455 MHZ WAVEGUIDE BAND STOP FIL
User Guide
Insertion Loss 2dB
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 6.811" L x 2.244" W (173.00mm x 57.00mm)
Height (Max) 0.866" (22.00mm)
Product Status Active
Series -
Package / Case Module, SMA Connectors
Bandwidth 18MHz
Mfr Anatech Electronics Inc.
Ripple -
Frequency 1.455GHz Center