Home / RF Filters / AE16000WB11548
minImg
AE16000WB11548
Anatech Electronics Inc.
Product No:
AE16000WB11548
Description:
16000 MHZ WAVEGUIDE BANDPASS FIL
User Guide
Insertion Loss 4.5dB
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 6.575" L x 0.937" W (167.00mm x 23.80mm)
Height (Max) 0.571" (14.50mm)
Product Status Active
Series -
Package / Case Module, SMA Connectors
Bandwidth 50MHz
Mfr Anatech Electronics Inc.
Ripple -
Frequency 16GHz Center