Home / RF Filters / AE16000WB11563
minImg
AE16000WB11563
Anatech Electronics Inc.
Product No:
AE16000WB11563
Description:
16000 MHZ WAVEGUIDE BANDPASS FIL
User Guide
Insertion Loss 2dB
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 4.606" L x 0.945" W (117.00mm x 24.00mm)
Height (Max) 0.669" (17.00mm)
Product Status Active
Series -
Package / Case Module, SMA Connectors
Bandwidth 60MHz
Mfr Anatech Electronics Inc.
Ripple -
Frequency 16GHz Center