AE175L9084
Anatech Electronics Inc.
Product No:
AE175L9084
Description:
1-175 MHZ LOWPASS FILTER
User Guide
Insertion Loss 0.5dB
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 6.000" L x 1.500" W (152.40mm x 38.10mm)
Height (Max) 1.400" (35.56mm)
Product Status Active
Series -
Package / Case Module
Bandwidth 174MHz
Mfr Anatech Electronics Inc.
Ripple -
Frequency 175MHz (Cutoff)