Home / RF Filters / AE1800B11644
minImg
AE1800B11644
Anatech Electronics Inc.
Product No:
AE1800B11644
Description:
1800 MHZ BAND PASS FILTER
User Guide
Insertion Loss 1dB
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 4.500" L x 2.000" W (114.30mm x 50.80mm)
Height (Max) 0.887" (22.53mm)
Product Status Active
Series -
Package / Case Module, SMA Connectors
Bandwidth 1GHz
Mfr Anatech Electronics Inc.
Ripple -
Frequency 1.8GHz Center