AE2260B1392
Anatech Electronics Inc.
Product No:
AE2260B1392
Description:
2260 MHZ OUTDOOR CAVITY BAND PAS
User Guide
Insertion Loss 1.5dB
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 4.469" L x 2.618" W (113.50mm x 66.50mm)
Height (Max) 1.339" (34.00mm)
Product Status Active
Series -
Package / Case Module, SMA Connectors
Bandwidth 40MHz
Mfr Anatech Electronics Inc.
Ripple -
Frequency 2.26GHz Center