Home / RF Filters / AE2350B11606
minImg
AE2350B11606
Anatech Electronics Inc.
Product No:
AE2350B11606
Description:
2350 MHZ CAVITY BAND PASS FILTER
User Guide
Insertion Loss 1.2dB
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 5.020" L x 5.000" W (127.50mm x 127.00mm)
Height (Max) 1.457" (37.00mm)
Product Status Active
Series -
Package / Case Module
Bandwidth 302MHz
Mfr Anatech Electronics Inc.
Ripple -
Frequency 2.35GHz Center