Home / RF Filters / AE2390B11666
minImg
AE2390B11666
Anatech Electronics Inc.
Product No:
AE2390B11666
Description:
2379-2401 MHZ CAVITY BAND PASS F
User Guide
Insertion Loss 1.5dB
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 4.701" L x 2.500" W (119.40mm x 63.50mm)
Height (Max) 1.417" (36.00mm)
Product Status Active
Series -
Package / Case Module, SMA Connectors
Bandwidth 22MHz
Mfr Anatech Electronics Inc.
Ripple -
Frequency 2.39GHz Center